Uzakdoğu Usulü Lahana SalatasıUzakdoğu Usulü Lahana Salatası tarifi İlk işlem olarak lahanamızı ince ince şerit şeklinde doğrayalım ve tuzlu su içerisinde 20 dakika kadar haşlıyarak süzülmesi için süzgece alalım. Ananaslarımızı sap ve uçlarından keserek uzun ve ortadan ikiye bölelim. Daha sonra ananasımızın orta kısmını ayırarak kalan kısımlarını dilimleyelim.


Taze soğanlarımızı yıkayıp ayıkladıktan sonrasında ince ve halka şeklinde doğradıktan sonra yıkadığımız maydonozları iri bir şekilde kıyalım. Sos için portakallarımızı sıcak suda yıkayarak kabukları rendeleyip suyunu sıkalım.

Bir kap içerisinde 5-6 çorba kaşığı sıktığımız portakal suyunu ve tuz ile koriyi karıştırarak marine haline getirelim. Başka bir kapta ise lahana, ananas, taze soğan ve maydonozumuzu karıştırarak hazırladığımız marine sosu ilave edelim.

Harmanlandıktan sonra 30 dakika süre ile dinlendirelim ve daha sonrasında avakadolarımızı ikiye bölerek çekirdeği çıkaralım.

Kabuğu soyduktan sonra dilimler halinde keselim ve kalan portakal suyumuzu üzerine koyarak servis tabağına alalım ve servis edelim.

Uzakdoğu Usulü Lahana Salatası Malzemeleri

500 gr Lahana
Tuz, Karabiber
1 Büyük Portakal
1 Küçük Ananas
1 Demet Taze Soğan
1 Demet Maydanoz
150 gr Süt Kreması
1-2 Tatlı Kaşığı Köri
1 Olgun Avokado


Menü