TantuniTantuni tarifi Bir tencere içine kullanacağınız kıymayı atın. Birazda içerisine su ekleyin ve pişirin. Suyunu emdikten sonra ateşi kapatın. Bir tava içerisinde biraz yağ kızdırın ve ince ince doğradığınız soğanları içine atıp birkaç dakika kavurun. Soğanları kavurduktan sonra doğranmış biberleride tavaya ilave edin. Pişirdiklerinizi sac üzerine alın. Biraz daha kavurmaya devam edin. Aynı tava içerisine küp küp doğranmış domatesleri koyun, ve tavanın ağzını kapatın.

Diğer bir tava içine biraz un koyun. Ortasını ayırın. Bayat ekmek ile tuzu tencere içine ilave edin. Kullandığınız una göre su eklemeyide unutmayın. Daha sonra tava içerisindeki karıştırıp hamur haline getirin. Hamur haline geldikten sonra, ufak parçalar yapıp, yuvarlak olarak hamuru açın. Daha sonra teflon tava üzerinde ve ya varsa sacta pişirmeye başlayın.

Salata içine ince ince kıydığınız soğanları ekleyin. Daha sonra maydanoz, tuz, limon suyu, ve sumağıda içine ilave edin. Daha sonra sacta pişirdiğiniz yumurtaları açın. İçine önce kıyma daha sonrada yaptığınız salatadan koyun. Sıkı bir şekilde rulo yapın. Sıcak servis edin.

Afiyet Olsun.

Tantuni Malzemeleri

500 gr Kıyma
3 Adet Soğan
3 Adet Yeşilbiber
3 Adet Domates
1 Paket Un
1 Çorba Kaşığı Ayçiçek Yağı
2-3 Dilim Bayat Ekmek
Tuz
Salatası İçin:
1 Demet Maydanoz
1 Demet Taze Soğan
1 Adet Limon
Bir Miktar Sumak ve Tuz
1 Çorba Kaşığı ayçiçek Yağı


Menü