Brüksel Lahanalı BonfileBrüksel Lahanalı Bonfile tarifi 2 bardak et suyunu bir tencere yardımıyla kaynamaya bırakın. Kaynayan suyun içine irmiği ekleyip pişirmeye devam edin. Büyük bir tencerede, bir kaşık sıvı yağı kızdırıp, ateşin üzerinden alın ve suyu ile irmikli karışımın içine ilave edin. Bu soğumasını sağlayacaktır.

Kullanacağınız soğanları küp küp kesin. Bir tencere içinde margari ile kestiğiniz soğanları kavurmaya başlayın. Defne yaprağı ile brüksel lahanasını tencerenin içine ekleyip pişirmeye devam edin. Yine tencerenin içine süt kreması ile fazla kalan et suyunu ilave edin. Yaklaşık 10 dakika daha kavurup, karabiber ile tuzuda içine ekleyin.

Su ve irmikli oluşturduğunuz karışımı tavadan alıp tabağa koyun. Bir başka tavada ise bir kaşık sıvı yağı kızdırıp, irmikli karışımın soğumamasını sağlayın.

Tarifte kullanacağınız etleri karabiber ve tuz yardımı ile harmanlayın. Bir tava içerisine kattığınız yağ yardımı ile bonfileleri pişirmeye başlayın. Pişen bonfileleri irmik karışımı ve brüksel lahanası ile dizayn edip servise hazır hale getirin.

Afiyet Olsun.

Brüksel Lahanalı Bonfile Malzemeleri

700 gr Brüksel Lahanası
3 Su Bardağı Et Suyu
125 gr İrmik
4 Çorba Kaşığı Sıvı Yağ
1 Soğan
1 Çorba Kaşığı Margarin
1 Defne Yaprağı
200 gr Süt Kreması
Tuz, Karabiber
4 Bonfile


Menü