Balıklı Krepbalıklı krepİlk olarak un, yumurta, sütü bir kapta karıştırın. Sonra oluşan hamuru yaklaşık 30 dakika dinlendirin. Yapışmaz bir tavayı yağ ile ısıttıktan sonra hamurdan 2 adet krep pişirip soğumaya bırakın.Hazır bulunan füme somonlarını kreplerin üzerine yerleştirin ve kenarlarında boşluk bırakmayı unutmayın. Balığın üzerine dökeceğimiz süt kremasını tuz ve karabiberle zenginleştirin sonrasında balıkların üzerine sürün.

Rulo haline getirilen krepleri alüminyum folyoya sarın buzlukta 45 dakika dinlendirin. İlk önce salatalığı yıkayıp kabuklarını soymadan yuvarlak şekilde dilimleyin ve sos oluşturmak için tuz karabiber, sıvıyağ, limon suyu, katarak karıştıralım.

Süslemek için kullanacağımız dereotunu yıkayıp ayıkladıktan sonra sap kısımlarını kesip atın geriye kalan kısımları ince şekilde doğrayın. Rulo haline getirdiğimiz krepleri dilimleyin. Servis edeceğimiz tabaklara üçer üçer dizin hazırladığımız sosu üzerlerine dökün. Dereotu, havyar ve salatalıkla süsleme işle  mini yapın ve servis edin.

Afiyet Olsun.

Balıklı Krep Malzemeleri


2 Çorba Kaşığı Un
1 Yumurta
Karabiber
4 Çorba Kaşığı Süt
150 gr Füme Somon
4 Çorba Kaşığı Süt Kreması
1 Salatalık
2 Tatlı Kaşığı Limon Suyu
4 Çorba Kaşığı Sıvı Yağ
1 Demet Dereotu
50 gr Havyar
Tuz, Kızartmalık Yağ


Menü