Acılı Tavuk KanatlarıAcılı tavuk kanatları yemeğimiz yurt dışında “Hot Wings” olarak bilinmektedir; Bu eğlenceli yemeği hepinizin seveceğini umarak tarife başlayalım. Sosunu karıştıracağınız uygun bir kaba sarımsak ve soğanlarınızı minik minik doğrayıp ekleyin. Kırmızı biber, karabiber, acı biber sosu, zeytinyağı ve tuzu da ilave ederek iyice karıştırın. İyice karıştırdığınız sosunuzu kenara bırakıp.

Tavuk kanatlarını bir süzgeçte iyice yıkayıp bir süre suyunu süzün. Devamında acı sosunuza suyu süzülmüş tavuk kanatlarını bulayarak ayrı bir tabağa mümkünse birbirine temas etmeden yerleştirin. İşiniz bitince Acılı tavuk kanatlarınızı buzdolabına koyun ve 1 saat iyice soğumasını sağlayın. Balkonunuzda kuracağınız ızgara yada ocak üstü elektrikli ızgarayı yakıp kızdırın. Sonrasında buzdolabında bekleyen acılı tavuk kanatlarınızı çıkartın.

Izgaraya uygun biçimde yerleştirin ve ters yüz ederek pişirin. Pişme işlemi devam ederken bir tabakta maydanozun saplarını ayırarak ince ince kıyın. yemek piştikten sonra maydanozu üzerine ilave edin.

Acılı tavuk kanatları yemeğiniz servise hazırdır, afiyet olsun.

 

Acılı Tavuk Kanatları Malzemeleri

1 kg tavuk kanadı
Yarım çay bardağı zeytinyağı
2 yemek kaşığı acı biber sosu
2 arpacık soğanı
1 diş sarımsak
Toz kırmızıbiber
Tuz
Karabiber
Ayçiçeği yağı
İnce kıyılmış maydanoz

Malzemeler acılı tavuk kanatları tarifine aittir

 


Menü